Piątkowa sesja na GPW prawdopodobnie po znakiem spadków

opublikowano: 16-02-2007, 09:27

Piątkowa sesja będzie prawdopodobnie przebiegała pod znakiem spadków ze względu na widoczne od kilku dni pogorszenie nastrojów na warszawskim parkiecie, oceniają analitycy.

Piątkowa sesja będzie prawdopodobnie przebiegała pod znakiem spadków ze względu na widoczne od kilku dni pogorszenie nastrojów na warszawskim parkiecie, oceniają analitycy.

O 9.07 marcowe kontrakty na WIG20 traciły 0,2% (3390 pkt).

Po południu wpływ na ogólne nastroje na giełdach będą miały informacje z USA nt. wysokości inflacji (PPI) za styczeń oraz wskaźników wyprzedzających koniunktury.

Giełdy w USA zakończyły czwartkowe notowania kolejnymi rekordami, Dow Jones wzrósł o 0,18%, S&P 500o0,10%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,35%. Na giełdach azjatyckich w piątek przeważały niewielkie spadki, a indeksy w dół ciągnęły akcje eksporterów (Honda Motor, Nissan Motor) ze względu na umocnienie jena (kurs USD/JPY spadł poniżej 120 po raz pierwszy od miesiąca). Japoński Nikkei 225 stracił 0,1%.

Czwartkowa sesja na GPW w Warszawie w przypadku optymizmu na rynku mogła zakończyć się wyraźnymi wzrostami. Tego optymizmu jednak inwestorom podobnie jak w środę zabrakło, a przebieg tych sesji był podobny. Po zwyżkach na początku notowań za sprawą dobrych informacji z giełd zagranicznych, kolejne godziny przyniosły wyprzedaż.

Ustanowienie historycznych rekordów przez indeksy w USA i Azji niejako wymusiło pozytywne otwarcie także w Warszawie, WIG 20 wzrósł do 3446 pkt, jednak juz przed południem znalazł się pod kreską. Słaba była zwłaszcza końcówka notowań, kiedy to arbitrażyści sprzedawali akcje wchodzące w skład indeksu. Ostatecznie indeks największych spółek zakończył dzień na poziomie 3393 pkt (-0,75%), WIG stracił 0,46%, a MIDWIG 0,34%.(XTB/ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane