Piątkowa sesja na GPW zależna od danych z USA

27-04-2007, 09:23

Sytuacja przed dzisiejszą sesją na GPW jest nieco podobna do wczorajszej. Indeks WIG20 wszystkie sesje w tym tygodniu zakończył spadkami, na Wall Street dzień wcześniej Dow Jones ustanowił nowy rekord wszechczasów, a w handlu posesyjnym w USA, dominowały wzrosty, za sprawą zyskujących ponad 4 proc. akcji Microsoftu.

W czwartek indeks WIG20 rozpoczął notowania od wzrostu o 1 proc., żeby zakończyć je spadkiem o 0,23 proc. Po tej wpadce inwestorzy będą dziś znacznie bardziej ostrożni, co pokazują pierwsze notowania kontraktów terminowych. Czerwcowy kontrakt na WIG20 o godzinie 9:04 testował poziom 3536 pkt, spadając o 0,28 proc.

O tym, czy ta ostrożność na otwarciu, pozwoli w kolejnych godzinach odrobić straty i po czterech kolejnych spadkach, indeks dużych spółek zakończy dzień na plusie, zdecyduje publikacja wstępnych danych o wzroście amerykańskiej gospodarki w I kwartale br. Analitycy prognozują wzrost o 1,8 proc., wobec 2,5 proc. w IV kwartale 2006 roku. Lepsze od prognoz dane dadzą impuls do kupna akcji. Gorsze - pogłębią ostatnie spadki.

Marcin R. Kiepas, analityk DM X-Trade Brokers SA

(ISB/ X-Trade)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Piątkowa sesja na GPW zależna od danych z USA