Piątkową sesję na GPW powinna charakteryzować duża zmienność

opublikowano: 23-02-2007, 09:27

Piątkowa sesja na GPW w Warszawie powinna mieć interesujący przebieg ze względu na szereg informacji, które dotarły lub dotrą podczas jej trwania do inwestorów, oceniają analitycy.

Piątkowa sesja na GPW w Warszawie powinna mieć interesujący przebieg ze względu na szereg informacji, które dotarły lub dotrą podczas jej trwania do inwestorów, oceniają analitycy.

Co prawda, kontrakty terminowe o 9.05 wskazywały na minimalne zmiany, +0,03% (3524 pkt), ale poszczególne spółki powinny wykazywać większa zmienność.

Notowaniom spółek surowcowych powinny pomagać rosnące ceny ropy naftowej i miedzi. W piątek rano za baryłkę ropy typu Brent płacono ok. 60,7 USD, a za tonę miedzi 6150 USD. Przed sesją z kolei nieznacznie słabsze od prognoz wyniki za IV kwartał podał PKO BP. O 10.00 inwestorzy poznają z kolei informacje o sprzedaży detalicznej w Polsce w styczniu oraz odczyt indeksu IFO z Niemiec.

W piątek na parkiecie zadebiutują też PDA Gadu-Gadu. Na rynku pierwotnym cena za 1 walor wynosiła 21 zł, a redukcja w transzy inwestorów indywidualnych osiągnęła ok. 99%. O 9.05 teoretyczny kurs otwarcia PDA Gadu-Gadu wynosił 27 zł (+28,6%).

W czwartek indeksy amerykańskie giełdy zanotowały znaczące spadki z powodu zaostrzenia się sytuacji wokół Iranu oraz spadkom zapasów benzyny i oleju opałowego, co doprowadziło do wzrostu cen ropy naftowej. Dow Jones stracił 0,41%, a S&P500 0,09%. Zyskał natomiast Nasdaq (+0,26%), dzięki optymistycznym prognozom Analog Devices (+10,4%). Giełdy w Azji zyskały jednak na wartości, a wzrostom w regionie przewodziły spółki surowcowe (BHP +0,6%, Sumitomo Metal Mining +3,9%). Japoński Nikki 225 zyskał 0,4%

W czwartek na zamknięciu sesji WIG 20 zyskał 2,18% wobec środowego zamknięcia i wyniósł 3.509,03 pkt. Indeks WIG zanotował wzrost o 1,50% do 55.641,50 pkt. Obroty na rynku akcji sięgnęły 1,8 mld zł. Liderem wzrostów była akcje KGHM (+7,7%) z powodu drożejącej miedzi oraz pozytywnej rekomendacji dla spółki.(XTB/ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Piątkową sesję na GPW powinna charakteryzować duża zmienność