Piaty tydzień wzrostów na Wall Street

opublikowano: 09-12-2016, 22:09

Bardzo udanie zakończyli tydzień inwestorzy z amerykańskich giełd. Trzecią sesję z rzędu indeksy biły rekordy, tym razem wspierane zwyżką w sektorach opieki zdrowotnej i technologicznym.

Tzw. rajd Trumpa na nowojorskim parkiecie trwa już ponad miesiąc na fali nadziei związanych ze wzmocnieniem ożywienia gospodarczego po uruchomieniu obiecanego przez prezydenta-elekta programu inwestycji infrastrukturalnych i przyspieszeniem inflacji.

Byk z Wall Street
Zobacz więcej

Byk z Wall Street Bloomberg

Z danych makro jakie w piątek dotarły na parkiet warto wymienić silny wzrost indeksu zaufania konsumentów opracowywanego przez Uniwersytet Michigan. Na początku grudnia podskoczył on do 98,0 pkt z 93,8 pkt. w poprzednim miesiącu, mocniej od projekcji.

Z kolei zgodny z oczekiwaniami rynku okazał się 0,4-proc. spadek zapasów hurtowników w październiku. 

Na wartości zyskiwało 6 z 11 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. Indeksowi segmentu zdrowotnego największe wsparcie dawały drożejące udziały producentów leków na czele z Pfizerem i Merck’iem. 

Silny północy kurs przyjęły w piątek walory Coca Coli. Największy na świecie wytwórca napojów bezalkoholowych drożał po informacji o zmianie w zarządzie. Dotychczasowy dyrektor generalny Muhtar Kent ma odejść ze stanowiska po ośmiu latach szefowania spółce. Ma go zastąpić obecny dyrektor operacyjny. Kent ma natomiast zachować stołek prezesa rady nadzorczej.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,72 proc. zaś w skali tygodnia zyskał 3,1 proc. Wskaźnik S&P500 podskoczył w piątek o 0,59 proc. a w tydzień o 3,1 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Piaty tydzień wzrostów na Wall Street