Piąty z rzędu miesięczny spadek ceny złota

opublikowano: 31-08-2018, 12:42

Sierpień będzie piątym z rzędu miesiącem, podczas którego cena złota spadła. To najdłuższy taki okres przeceny kruszcu od pięciu lat.

Notowaniom złota nie sprzyja umocnienie dolara związane z oczekiwanym wzrostem stóp procentowych w USA, a także poszukiwaniem „bezpiecznej przystani” przez inwestorów w związku z konfliktem handlowym między USA i Chinami.

Notowania złota na rynku spot od marca
Zobacz więcej

Notowania złota na rynku spot od marca

W sierpniu złoto straciło ok. 1,6 proc. 16 sierpnia kurs uncji spadł najniżej od 19 miesięcy. Od początki roku złoto staniało o ok. 7,5 proc.

Choć notowania złota ustabilizowały się w sierpniu ok. 1200 USD, to wciąż rośnie liczba pozycji na spadek jego ceny. Analitycy Citigroup Global Markets napisali, że nikt nie chce złota na świecie gdzie rentowności i ceny akcji rosną.

Złoto z grudniowych kontraktów drożeje obecnie o ok. 0,6 proc. do 1212,20 USD za uncję. Kurs złota na rynku spot rośnie o 0,5 proc. do 1206,30 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu