Piebalgs: Nie ma sygnałów, że Gazprom nie wywiązuje się z umów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2006, 20:03

Unijny komisarz ds. energii Andris Piebalgs powiedział we wtorek w Brukseli, że Komisja Europejska nie ma sygnałów, iż rosyjski Gazprom nie wywiązuje się z zawartych z nim umów.

Unijny komisarz ds. energii Andris Piebalgs powiedział we wtorek w Brukseli, że Komisja Europejska nie ma sygnałów, iż rosyjski Gazprom nie wywiązuje się z zawartych z nim umów.

Komisarz uczestniczył we wtorek we wspólnym posiedzeniu deputowanych Parlamentu Europejskiego i posłów parlamentów narodowych na temat polityki energetycznej w UE.

W trakcie tego spotkania Piebalgs pytany przez jednego z eurodeputowanych o to, jakie ma plany w związku z ostatnimi problemami związanymi z zaopatrywaniem niektórych krajów w rosyjski gaz, i czy zamierza udać się do Rosji, odparł, że spotkanie przedstawicieli UE z Rosją odbędzie się "za miesiąc".

W trakcie wspólnego posiedzenia przedstawicieli PE i parlamentów narodowych zaprezentowano założenia Zielonej Księgi - dokumentu, który ma powstać do marca i ma zawierać założenia wspólnej polityki energetycznej Unii Europejskiej.

Jak mówił komisarz Piebalgs, w księdze zdefiniowane będą m.in. cele wspólnej polityki UE w dziedzinie energii, a także określony zostanie plan działań służących bezpieczeństwu energetycznemu Unii. Dokument będzie też omawiał politykę technologiczną w tym zakresie.

Katarzyna Rumowska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane