Piechociński chce omówienia sprawy Opola na posiedzeniu rządu

PAP
19-04-2013, 09:41

Minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiedział, że będzie wnosić, by na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów został omówiony temat inwestycji w Opolu. PGE zrezygnowała z inwestycji w budowę nowych bloków w Elektrowni Opole opalanych węglem kamiennym.

Janusz Piechociński, fot. Marek Wiśniewski
Zobacz więcej

Janusz Piechociński, fot. Marek Wiśniewski

"Będę wnosił, by na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów temat inwestycji w Opolu był omawiany. Ekonomia spółki to jedno, a bezpieczeństwo energetyczne to drugie" - powiedział w piątek dziennikarzom wicepremier Piechociński.

W czwartek podczas posiedzenia sejmu wiceminister skarbu Paweł Tamborski informował, że MSP analizuje nową formułę realizacji projektu w Opolu.

W opinii PGE zmiany na rynku energetycznym oraz w otoczeniu makroekonomicznym ograniczyły efektywność ekonomiczną tej inwestycji dla spółki.

Premier Donald Tusk poinformował niedawno, że rząd i PGE, po wycofaniu się z inwestycji w rozbudowę bloków energetycznych w Opolu, będą szukać nowych optymalnych rozwiązań w celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski bez naruszania interesów giełdowej spółki.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że PGE jest gotowa do rozmów z podmiotami, które zainteresowane byłyby kontynuacją projektu budowy bloków.

Inwestycję w Opolu realizować miało konsorcjum Rafako, Polimex Mostostal i Mostostal Warszawa. Konsorcjum zobowiązało się wykonać zamówienie w terminie 54 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 5) oraz 62 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac (blok nr 6).

Wartość umowy wynosiła netto 9,397 mld zł (11,558 mld zł brutto).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Piechociński chce omówienia sprawy Opola na posiedzeniu rządu