Piechota: Liczę się z ewentualnością objęcia funkcji ministra gospodarki

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-03-2005, 10:56

Liczę się z ewentualnością objęcia funkcji ministra gospodarki - powiedział w piątek PAP wiceminister gospodarki Jacek Piechota. Pytany, czy zostanie ministrem gospodarki, powiedział: "Liczę się z taką ewentualnością". "W sytuacji, w jakiej się znajdujemy, w przypadku dymisji wicepremiera Jerzego Hausnera, faktem jest, że jestem jak najbardziej w kursie dzieła" - powiedział Piechota.

Liczę się z ewentualnością objęcia funkcji ministra gospodarki - powiedział w piątek PAP wiceminister gospodarki Jacek Piechota. Pytany, czy zostanie ministrem gospodarki, powiedział: "Liczę się z taką ewentualnością". "W sytuacji, w jakiej się znajdujemy, w przypadku dymisji wicepremiera Jerzego Hausnera, faktem jest, że jestem jak najbardziej w kursie dzieła" - powiedział Piechota.

Przyznał, że na razie nie otrzymał decydującej propozycji. "Były różne luźne rozmowy na temat, ale rozmowy decydującej na pewno nie" - powiedział. Na pytanie, czy w razie propozycji objęcia resortu zgodzi się, odpowiedział: "Na pewno nie odmówię".

Nic nie wiadomo natomiast jeszcze na temat terminu, z jakim premier Marek Belka przyjmie złożoną w ubiegłym tygodniu dymisję Jerzego Hausnera. "Na razie wiadomo tylko tyle, że pan premier Hausner złożył dymisję, że pan premier Belka ją na pewno przyjmie. Ale kiedy się to będzie działo i kiedy będą przyjęte rozwiązania - nie wiem" - powiedział Piechota.  

Zaznaczył, że jest zwolennikiem wyborów w jak najwcześniejszym terminie. Nie wie jednak jeszcze, czym zajmie się po wyborach. 

"Nie wykluczam przejścia do Partii Demokratycznej, chociaż wciąż liczę na to, że w Sojuszu dokonają się głębokie zmiany i będę mógł pozostać w SLD. Wszystko będzie zależało od konwencji zwołanej na maj. Jednak jak na razie przebieg dyskusji nie napawa optymizmem" - powiedział Piechota. Podkreślił, że przejście do nowej partii byłoby dla niego trudną decyzją.

Nie wykluczył też odejścia od polityki w stronę biznesu, skąd - jak zapewnił - otrzymuje wiele propozycji. "Wiele będzie zależało, od tego co się będzie działo w świecie polityki" - powiedział. "Okazuje się, że każdy poziom agresji jest dopuszczalny. A do takiego agresywnego uprawiania ja się nie nadaję" - tłumaczył Piechota.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane