Piechota: Nie ma jeszcze decyzji w sprawie dokapitalizowania Kompanii Węglowej

opublikowano: 07-09-2004, 14:46

Do dokapitalizowania Kompanii Węglowej wykorzystane zostaną głównie aktywa z sektora górniczego, powiedział dziennikarzom we wtorek wiceminister gospodarki Jacek Piechota. Zaznaczył, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły, wciąż trwają prace nad sposobem i terminem dokapitalizowania spółki.

Piechota ujawnił, że zespół zajmujący się nadzorowaniem i realizacją programu restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego zobowiązał zarząd Kompanii Węglowej do przedstawienia szczegółowego biznesplanu spółki na kolejne kwartały. Chce w ten sposób określić, jakie środki są potrzebne i w jakim momencie.

W drugiej połowie lipca wiceminister skarbu Tadeusz Soroka poinformował, że MSP nie chce użyć posiadanych akcji KGHM i PKN Orlen do dokapitalizowania Kompanii Węglowej. Skarb państwa rozważał aby dokapitalizować ją niepłynnymi akcjami spółek sektora węglowego i działających w jego otoczeniu. Soroka wykluczył wtedy możliwość przekazania Kompanii Węglowej akcji Węglokoksu, Jastrzębskiej Spółki Węglowej i kopalni węgla kamiennego Bogdanka.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piechota: Nie ma jeszcze decyzji w sprawie dokapitalizowania Kompanii Węglowej