Czytasz dzięki

Piechota za obniżką akcyzy na paliwa o ponad 5 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-09-2005, 12:49

Minister gospodarki Jacek Piechota uważa, że ewentualna obniżka akcyzy na paliwa powinna być większa niż 5 proc., o które zmniejszono akcyzę wiosną ubiegłego roku. Piechota zastrzegł, że sprawa jest nadal analizowana, a ostateczne propozycje przedstawione będą na wtorkowym posiedzeniu rządu, który ma podjąć decyzję w tej kwestii.

Minister gospodarki Jacek Piechota uważa, że ewentualna obniżka akcyzy na paliwa powinna być większa niż 5 proc., o które zmniejszono akcyzę wiosną ubiegłego roku. Piechota zastrzegł, że sprawa jest nadal analizowana, a ostateczne propozycje przedstawione będą na wtorkowym posiedzeniu rządu, który ma podjąć decyzję w tej kwestii.

    "Nie chcę rzucać żadnymi wielkościami, sprawę jeszcze będziemy analizować. W mojej ocenie powinna być to na pewno bardziej znacząca obniżka akcyzy niż w ubiegłym roku, kiedy była zaledwie 5-procentowa" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom minister w Katowicach, gdzie uczestniczył w uroczystościach 60-lecia Głównego Instytutu Górnictwa.

    "Obecnie akcyza na benzynę wynosi 1,57 zł, a 1,10 zł na olej napędowy. Wydaje się zatem, że przestrzeń do obniżenia akcyzy, a już na pewno do utrzymania jej co najmniej na tym poziomie jest, więc jest o czym dyskutować z ministrem finansów" - powiedział Piechota, dodając, że zdecydowanie jest zwolennikiem szukania możliwości obniżenia akcyzy na paliwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane