Pięciu chce rządzić Polfami

ET
opublikowano: 16-04-2007, 00:00

Zbliża się koniec smuty i bezkrólewia w PHF. W piątek otwarto koperty z kandydaturami do zarządu i posady prezesa.

Zbliża się koniec smuty i bezkrólewia w PHF. W piątek otwarto koperty z kandydaturami do zarządu i posady prezesa.

Fotel szefa Polskiego Holdingu Farmaceutycznego, w skład którego wchodzą trzy Polfy: warszawska, tarchomińska i pabianicka, to typowe gorące krzesło. Przekonało się o tym już trzech prezesów, którzy w ciągu niespełna trzech lat istnienia holdingu, piastowali tę funkcję.

Mimo to chętnych do sprawowania tej funkcji nie brakuje. W piątek rada holdingu otworzyła koperty z kandydaturami do zarządu i prezesury PHF. Z nieoficjalnych informacji (zostaną one upublicznione dopiero dzisiaj) wiemy, że o fotel prezesa ubiegało się pięć osób, a cztery były zainteresowane miejscem w zarządzie. Do dalszego etapu kwalifikacji dopuszczono odpowiednio trzy i dwie kandydatury. Do funkcji prezesa holdingu: Roberta Czaplę, obecnego p. o. szefa holdingu, byłego dyrektora ZTM w Warszawie, Krzysztofa Tronczyńskiego, do niedawna prezesa Polfy Warszawa, wcześniej wiceministra zdrowia w rządzie AWS oraz Andrzeja Kulisiewicza, farmaceutę z Łodzi. Postępowanie kwalifikacyjne ma się rozpocząć 10 maja.

Polfy należące do PHF łącznie zatrudniają ponad 4 tys. osób. Udziały rynkowe PHF w rynku leków ocenia się na ponad 6 proc., licząc ilościowo i ponad 3 proc. w ujęciu wartościowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy