Piecobiogaz po raz czwarty

AT
opublikowano: 19-02-2009, 00:00

Znowu się nie udało. Poznańska spółka po raz kolejny planuje wydłużenie budowy księgi popytu.

Znowu się nie udało. Poznańska spółka po raz kolejny planuje wydłużenie budowy księgi popytu.

Specjalizujący się w świadczeniu usług budowlanych w ramach projektów inwestycyjnych Piecobiogaz w poniedziałek miał zakończyć book building. Niestety, po raz czwarty go wydłuży. Tym razem do 10 marca. Inwestorzy będą mogli zapisywać się na walory 12-13 marca. Przydział akcji i zamknięcie oferty planowane jest na 20 marca.

Wkrótce spółka złoży aneks do Komisji Nadzoru Finansowego o przedłużenie terminu.

Piecobiogaz zapewnia, że został bardzo pozytywnie odebrany przez klientów instytucjonalnych, którzy jednak nie chcą inwestować na rozchwianym rynku.

— W biznesie wygrywamy zawsze. Na razie jednak przegrywamy z rynkiem. Nie poddajemy się. Liczymy na choćby przejściową stabilizację, która pozwoli spojrzeć inwestorom na nas jak na poukładaną spółkę, która wie, jak zarobić i podzielić się sukcesem — mówi Wiktoria Wiśniewska, prezes Piecobiogazu.

W 2008 r. przychody Piecobiogazu wyniosły 120,7 mln zł, wobec 82,4 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 46,5 proc. Na czysto zarobił 6,3 mln zł, wobec 4,4 mln zł w 2007 r., czyli ponad 41,6 proc. więcej. Na ten rok prognozuje 17,2 mln zł zysku i 220 mln zł przychodów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu