Piecobiogaz podnosi kapitał

Anna Truszkowska
opublikowano: 16-04-2009, 00:00

Poznańska spółka ma

Poznańska spółka ma

chrapkę na udział w budowie

Stadionu Narodowego.

Pod koniec roku znów

pomyśli o giełdzie.

Cztery próby wejścia Piecobiogazu na parkiet nie powiodły się. W marcu spółka specjalizująca się w usługach budowlanych odłożyła upublicznienie, ale o nim nie zapomniała. Pod koniec roku chce podjąć kolejną próbę.

— Warunkiem koniecznym jest odpowiednia cena, którą możemy dostać za akcje — mówi Wiktoria Wiśniewska, prezes spółki.

Piecobiogaz na razie podnosi kapitał zakładowy.

— Akcjonariusz wpłacił już do spółki 15 mln zł — mówi Wiktoria Wiśniewska.

Jedynym akcjonariuszem spółki jest Ryszard Wiśniewski, ojciec prezes. Firmie ma pomóc inwestor branżowy, ale Wiktoria Wiśniewska nie chce ujawnić, kto nim będzie.

Na razie Piecobiogaz przymierza się do emisji obligacji. Na maj zaplanował pierwszą z trzech transz wartości 20 mln zł. Całość emisji — maksymalnie za 55 mln zł — mają objąć banki.

Spółce udało się zdobyć 10 mln zł kredytu. Stara się o kolejne 15 mln zł.

— Jak tylko uda nam się uzyskać finansowanie, ruszamy pełną parą z podstawowymi projektami — zapewnia prezes.

Piecobiogaz, który jest podwykonawcą giełdowego PBG, wykona prace przy budowie stadionu w Poznaniu na EURO 2012. A ma szanse na więcej. W ubiegłym tygodniu konsorcjum PBG wygrało przetarg na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie (za 1,53 mld zł brutto).

— Będziemy prowadzić rozmowy z wykonawcą robót Stadionu Narodowego. Liczymy także, że uda nam się wykonać prace przy budowie stadionu w Gdańsku — mówi Wiktoria Wiśniewska.

Marcowa prognoza spółki na 2009 r. zakładała 17,2 mln zł zysku i 220 mln zł przychodów.

Teraz Piecobiogaz zrewidował prognozy, m.in. ze względu na odłożone IPO i warunki rynkowe.

— Na ten rok prognozujemy 12 mln zł zysku i 140 mln zł przychodów. Jeśli uda nam się zyskać planowane finansowanie, a wszystko na to wskazuje, rozważymy podniesienie prognoz — mówi prezes Wiśniewska.

W 2008 r. przychody wyniosły 120,7 mln zł (46,5 proc. więcej niż rok wcześniej). Na czysto firma zarobiła 6,3 mln zł (+41,6 proc.).

Anna Truszkowska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Truszkowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu