W Czechach najtaniej zrobisz korektę nosa

AR
aktualizacja: 11-07-2017, 16:25

Pod względem kosztów dbania o urodę jesteśmy w pierwszej piętnastce najtańszych krajów na świecie – wynika z nowego rankingu Beauty Price index. Dla amatorów poprawiania wyglądu prawdziwym eldorado są jednak Czechy.

 Sposoby są różne –  Azjatki używają jasnego pudru, Turczynki spędzają czas w łaźniach parowych (hammamach), Europejki i Amerykanki nałogowo się odchudzają, a Brazylijki bez kompleksów korzystają z usług chirurgów plastyków. Aby wyglądać piękniej trzeba czasem pocierpieć – ale znaczniej częściej mocno odchudzić portfel. Polska na szczęście nie należy do krajów, w których za usługi związane z podkreślaniem i poprawianiem urody, płaci się relatywnie dużo – w rankingu państw pod względem kosztów dbania o urodę, opublikowanym niedawno przez spółkę badawczą Linio, zajęliśmy wysokie 14. miejsce (lista uporządkowana od najtańszych krajów).

Ranking pt. „Beuaty Price Index” uwzględnił zarówno m.in. średnie ceny kosmetyków jak i operacji plastycznych w 50 wybranych krajach świata. Firma badawcza wzięła pod uwagę łącznie trzy kategorie – usługi kosmetyczne (np. fryzjer i manicure), zabiegi kosmetyczne (np. botox i operacja piersi) oraz produkty (np. kosmetyki do makijażu i perfumy).

W ogólnym zestawieniu pod względem kosztów dbania o wygląd na świecie, okazała się Wenezuela. Najmniej za poprawianie natury płaci się za to w krajach takich jak Wietnam (lider zestawienia), Indie, Ameryka Południowa i Tajlandia. Polska, która trafiła do pierwszej piętnastki, jest znacznie tańsza niż sąsiednie Niemcy, ale też znacznie droższa niż inny sąsiad - Czechy.

Najważniejszy wniosek z raportu? Polska wypada jako całkiem atrakcyjny kierunek turystyki plastycznej (o czym wiedzą już niektóre Europejki). Piersi co prawda najtaniej poprawimy w Indiach (średni koszt takiej operacji w tym kraju to 1,6 tys. USD) – ale nad Wisłą chirurdzy plastycy oferują taki zabieg średnio za 3 tys. USD, czyli za ponad trzykrotnie mniej niż w najdroższej pod tym względem Szwajcarii (10,4 tys. USD). Aby tanio zrobić korektę nosa Polki nie muszą za to jechać na inny kontynent – bezapelacyjnie konkurencyjne na tym polu są Czechy, gdzie średnio płaci się lekarzom za taką usługę 776 USD, najtaniej na świecie (w Polsce - 2 tys. USD, w najdroższej Szwajcarii – 7,8 tys. USD).

Zobacz więcej

Fot. Pexels

Ranking pokazuje też ogromną przepaść w kosztach różnych usług kosmetycznych. W Egipcie, na przykład, za męskie cięcie u fryzjera płaci się ok. 2 USD, w Wenezueli dwadzieścia razy więcej - ok. 41 USD. Podczas wakacji w Egipcie warto poszukać fryzjera - jeśli jesteś Polakiem zaoszczędzisz jakieś 6 USD.

Beauty Price Index

(lista najtańszych i najdroższych krajów pod względem cen usług związanych z urodą):

1. Wietnam

2. Indie

3. RPA

4. Tajlandia

5. Egipt

6. Czechy

---

14. Polska

---

46. Finlandia

47. Dania

48. Norwegia

49. Szwajcaria

50. Wenezuela

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / W Czechach najtaniej zrobisz korektę nosa