Pieniądze z UE na kanalizację i wodociąg w Ostrowcu Św.

PAP
opublikowano: 29-06-2009, 16:28

71,3 mln zł kosztować będzie realizacja pierwszego etapu projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w  aglomeracji Ostrowiec Świętokrzyski". Większość środków - 42,4 mln zł - pochodzić będzie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W poniedziałek umowę o dofinansowaniu projektu z Funduszu Spójności UE podpisali przedstawiciele instytucji wdrażającej, czyli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz beneficjenta projektu - spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja - poinformował PAP rzecznik prasowy ostrowieckiego magistratu Grzegorz Partyka.

Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodzić będą z budżetu gminy oraz z pożyczki zaciągniętej przez spółkę.

Celem projektu jest uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Ostrowiec Świętokrzyski i dostosowanie stanu infrastruktury do wymogów Unii Europejskiej oraz wymagań w zakresie ochrony środowiska.

Projekt przewiduje budowę kanalizacji sanitarnej w gminie, o łącznej długości ok. 25 km, przebudowę oczyszczalni ścieków, aby była bardziej niezawodna (budowa nowej komory fermentacyjnej, stacji odwadniania i zagęszczania osadu, piaskownika, zbiornika biogazu) oraz budowę pierwszego etapu magistrali wodociągowej o długości ok. 2 km, od ujęcia wody "Kąty Denkowskie" - do ulicy Samsonowicza.

Budowę kanalizacji sanitarnej na ulicy Siennieńskiej, co jest jednym z elementów projektu, rozpoczęto już w maju. Dwa przetargi będą niebawem rozstrzygnięte, a kolejne sukcesywnie ogłaszane. Do końca bieżącego roku planowana jest w ramach projektu budowa kanalizacji na ulicy Bałtowskiej oraz na kilku odcinkach w dzielnicy Częstocice. Cała inwestycja zostanie zakończona w połowie 2013 roku.

Wstępnie zakładana jest realizacja drugiego etapu inwestycji, czyli m.in. wykonanie kanalizacji w gminach ościennych: Bodzechów, Kunów, Ćmielów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Pieniądze z UE na kanalizację i wodociąg w Ostrowcu Św.