Pierwsza część sesji na GPW pod znakiem mizernej aktywności inwestorów

(Artur Szymański)
opublikowano: 06-02-2006, 12:28

Inwestorom na warszawskiej giełdzie nie pali się do kupna akcji. Co prawda do południa indeks największych spółek zanotował przyzwoity wzrost o 1,7 proc., ale zwyżce nie towarzyszą duże obroty. Każe to z przymrużeniem oka patrzeć na perspektywy kolejnych dni.

Inwestorom na warszawskiej giełdzie nie pali się do kupna akcji. Co prawda do południa indeks największych spółek zanotował przyzwoity wzrost o 1,7 proc., ale zwyżce nie towarzyszą duże obroty. Każe to z przymrużeniem oka patrzeć na perspektywy kolejnych dni.

Obroty na akcjach spółek z WIG20 wyniosły 200 mln zł. To niedużo. Humory inwestorów są lepsze niż podczas piątkowej sesji, ale indeks nie odrobił jeszcze w pełni strat z ostatniego dnia poprzedniego tygodnia.

Póki co można mówić tylko o odbiciu, umiarkowana aktywność kupujących nie daje podstaw do dużego optymizmu. Tym bardziej, że ponad połowę obrotów zapewniają tylko dwie spółki – KGHM i Telekomunikacja Polska. Ich akcje drożeją po ponad 2 proc.

Wśród pozostałych komponentów trudno wskazać na wyróżniające się spółki, notowania płyną w sennej atmosferze. Niewiele też dzieje się na rynku walutowym. Złoty nieco się umocnił, ale tu także aktywność handlujących jest mizerna.

W gronie małych spółek o ponad 10 proc. wybijają się kursy Ampli i Zetkamy. Pierwsza ze spółek nie informowała o żadnych znaczących wydarzeniach, wzrost obserwowany w ostatnich dniach ma podłoże czysto spekulacyjne. Drugiej pomaga rekomendacja „kupuj” wydana 30 stycznia przez CDM Pekao. Broker podniósł cenę docelową akcji z 22 do 24,5 zł. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pierwsza część sesji na GPW pod znakiem mizernej aktywności inwestorów