Pierwsza faza handlu na Wall Street pod znakiem spadków

WST
04-08-2008, 15:43

Początek poniedziałkowej sesji w Stanach Zjednoczonych zdominowali sprzedający. Powodów przeceny należy upatrywać w  najnowszych wiadomościach z gospodarki.

Przed sesją opublikowane zostały dane o planowanych zwolnieniach pracowników. W minionym miesiącu ich liczba wzrosła bardziej niż oczekiwał tego rynek z 42,9 do 103,3 tys. osób.

Poznaliśmy także istotne wskaźniki związane z inflacją, które mogą mieć wpływ na jutrzejszą decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych. Wydatki Amerykanów związane z konsumpcją wzrosły w czerwcu o 0,6 proc. przy prognozie rzędu 0,5 proc. Z kolei inflacja bazowa PCE zwiększyła się o 0,3 proc. przy oczekiwaniach na poziomie 0,2 proc.

Bardzo źle wypadł wskaźnik inflacji wydatków konsumpcyjnych w ujęciu ogółem. Rosnąc aż o 0,8 proc. osiągnał najwyższą dynamikę od 1981 r.

Po godzinie 16-tej polskiego czasu światło dzienne ujrzy informacja o dynamice zamówień w przemyśle w czerwcu. Analitycy oczekują wzrostu o 0,7 proc. wobec 0,6 proc. miesiąc wcześniej.

Dane o inflacji z miejsca negatywnie przełożyły się na notowania Citigroup, Caterpillar oraz Verizon Comm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Pierwsza faza handlu na Wall Street pod znakiem spadków