Pierwsza faza notowań w USA należy do kupujących

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 30-11-2005, 16:13

Pierwsza faza środowych notowań na amerykańskich parkietach stoi pod znakiem przewagi strony popytowej. Po wtorkowej realizacji zysków związanej z obawami o kontynuowanie przez Fed polityki podnoszenia stóp procentowych, dzisiaj do zakupu akcji zachęcają ponownie dobre dane makro.

Pierwsza faza środowych notowań na amerykańskich parkietach stoi pod znakiem przewagi strony popytowej. Po wtorkowej realizacji zysków związanej z obawami o kontynuowanie przez Fed polityki podnoszenia stóp procentowych, dzisiaj do zakupu akcji zachęcają ponownie dobre dane makro.

PKB wzrósł w III kwartale aż 4,3 proc. wobec 3,3 proc. w II kwartale. To najszybsze tempo wzrostu od I kwartału 2004 roku. I wynik lepszy niż prognozowali to ekonomiści.

Po ostrej wtorkowej przecenie przez chwilę odreagowywały walory Google, najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej. O pechu mogą natomiast mówić posiadacze akcji konkurenta – Yahoo. Wycena sieciowej spółki zniżkuje momentami o ponad 2,5 proc. po obniżeniu rekomendacji przez bank UBS.

Na wartości tracą również papiery Novellus. To rezultat obniżenia przez wytwórcę sprzętu do produkcji układów scalonych górnej granicy prognozy wyniku finansowego na IV kwartał. Firmie nie pomogło zwiększenie liczby zamówień.

Znowu pojawił się za to popyt na papiery TiVo. Spółka w końcówce wtorkowych notowań stracila około 10 proc. na wartości po informacji o silniejszym niż wcześniej zakładano spadku dochodów w ostatnim kwartale tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Pierwsza faza notowań w USA należy do kupujących