Czytasz dzięki

Pierwsza od 30 lat obniżka ratingu Nowego Jorku i stanu Nowy Jork

opublikowano: 02-10-2020, 16:06

Agencja ratingowa Moody’s po raz pierwszy od trzech dekad obniżyła ratingi kredytowe Nowego Jorku oraz stanu Nowy Jork z powodu osłabienia ich gospodarek przez pandemię koronawirusa.

Moody’s Investors Service obniżył ocenę wiarygodności kredytowej największego pod względem liczby ludności miasta USA i stanu, w którym się ono znajduje, o jeden poziom do Aa2. Stało się to w momencie kiedy Nowy Jork poinformował o największej liczbie zakażeń  koronawirusem od maja. Eksperci agencji ostrzegli, że powrót do normalności gospodarek miasta i stanu może potrwać długo.

- Obniżka odzwierciedla (…) nasze oczekiwanie, że miasto Nowy Jork jest na dużo dłuższej ścieżce wychodzenia z kryzysu niż większość innych dużych miast – głosi komunikat Moody’s.

Koronawirus przyczynił się do śmierci ponad 33 tys. mieszkańców stanu Nowy Jork, najwięcej spośród wszystkich amerykańskich stanów.   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane