Pierwsza połowa roku będzie należeć do aktywów cyklicznych

W najbliższych miesiącach utrzyma się pozytywne nastawienie inwestorów do aktywów korzystających na wzroście gospodarczym, uważa Trevor Greetham z towarzystwa Royal London AM.

Trevor
Greetham, szef funduszy wieloaktywowych w Royal London Asset
Management.
Zobacz więcej

Trevor Greetham, szef funduszy wieloaktywowych w Royal London Asset Management. Bloomberg

Skupiający zarówno dojrzałe, jak i wschodzące, rynki akcji indeks MSCI All Country World zyskał od początku roku 5,7 proc. i jest na najlepszej drodze, by styczeń był dla niego najlepszy od 1994 r. Dobra koniunktura na rynkach aktywów cyklicznych utrzyma się co najmniej do połowy roku, uważa Trevor Greetham, odpowiedzialny w Royal London Asset Management za fundusze wieloaktywowe. Z USA wciąż będą nachodziły dobre dane o sprzedaży detalicznej i wynagrodzeniach, a konsumenta dodatkowo wspierają niższe ceny ropy oraz dobra koniunktura na rynku pracy.

- Amerykański konsument ma się dobrze, a jednocześnie Chiny stymulują gospodarkę. Spodziewam się, że dobra koniunktura na rynkach utrzyma się do połowy roku – zapowiada Trevor Greetham, który w poniedziałek był gościem telewizji Bloomberg.

W tym optymistycznym scenariuszu jest jednak pewien negatyw. Zmusi do powrotu do zaostrzania polityki Fed, który przy obecnie nieco słabszych danych ma argument, by zrobić przerwę w podwyżkach. W drugim półroczu Fed zapewne podniesie stopy procentowe, jednak aby tak się stało, rynek najpierw musi całkowicie wyzbyć się obaw przed podwyżkami, by przy optymistycznym nastawieniu inwestorów gospodarka mogła przyspieszyć.

- Ożywienie, którego się spodziewamy, pozwoli Fedowi na kolejną podwyżkę stóp. Mamy pewne obawy co do 2020 r., jednak w tym roku do recesji nie powinno dojść – przekonuje specjalista towarzystwa Royal London AM.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu