Pierwsza sesja maja nie przyniosła zmian na giełdach USA

Przemek Barankiewicz
01-05-2003, 23:10

Sezon raportów kwartalnych dobiega końca i Wall Street coraz mocniej koncentruje się na danych makroekonomicznych. W środę i czwartek napłynęły złe informacje z największej gospodarki świata, dlatego popyt na akcje zdecydowanie zmalał. Zmiany indeksów nie były jednak duże.

Wpływ na pierwszą sesję miesiąca miały dane o sektorze produkcyjnych. Indekse ISM nieoczekiwanie zmalał w kwietniu z 46,2 do 45,4 punktów,choć analitycy liczyli na jego zwyżkę. O mniej niż oczekiwano spadła także liczba tzw. nowych bezrobotnych. Wzrost wydajności pracy także okazał się poniżej oczekiwań.

Spadek sprzedaży aut w kwietniu zanotowali trzej najwięksi ich producenci: Ford, General Motors i Daimler Chrysler. Rynek najmocniej - o 3 proc. - przecenił pierwszy z tych koncernów.

Lepsze nastroje panowały wśród spółek technologicznych, dzięki którym indeks Nasdaq zanotował nieznaczną zwyżkę. Popyt na akcje dotkomów wywołały wyniki Expedii, wirtualnego biura podróży. Pozytywnie zaskoczył rynek producent oprogramowania Macromedia. Akcje spółki podrożały po kwartalnym raporcie o ponad 30 proc.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pierwsza sesja maja nie przyniosła zmian na giełdach USA