Pierwsze firmy w Małopolsce mają wsparcie ze Szwajcarii

DI
04-02-2013, 00:00

Siedmiu przedsiębiorców dostanie po 150 tys. zł na rozwój swoich firm. Wkrótce kolejny nabór w ramach programu szwajcarskiego.

Piekarnie, hotel, ośrodki wypoczynkowe i narciarskie — to pierwsze firmy, które otrzymały po 150 tys. zł dotacji z projektu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (MARR). Projekt: „Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego”, finansowanyw ramach Szwajcarsko- Polskiego Programu Współpracy ma zwiększyć konkurencyjność firm i wzmocnić kompetencje mieszkańców regionu. MARR realizuje go w partnerstwie z powiatem nowosądeckim, gorlickim i Małopolską Organizacją Turystyczną. W pierwszym konkursie, który zakończył się we wrześniu 2012 r., złożono 28 wniosków na łączną kwotę prawie 7 mln zł. Laureaci dostaną w sumie 1 mln zł na rozwój swoich biznesów. MARR zapowiada, że kolejny konkurs o dotacje z Programu Szwajcarskiego już w II kwartale2013. W ramach programu nie tylko przyznawane są dotacje, ale organizowane są wizyty studyjne do Szwajcarii, podczas których przedsiębiorcy nawiązują kontakty biznesowe. Program będzie realizowany do kwietnia 2015 r.

7,5 mln CHF Tyle wynosi całkowita wartość projektu szwajcarskiego, realizowanego przez MARR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pierwsze firmy w Małopolsce mają wsparcie ze Szwajcarii