Pierwsze linie oficjalnie rezygnują z Boeingów 737 MAX 8

opublikowano: 22-03-2019, 06:50

Narodowe linie Garuda Indonesia wysłały do Beoinga list, w którym proszą o anulowanie zamówień na 49 samolotów 737 MAX 8, donosi Reuters.

O liście poinformował dyrektor finansowy spółki Fuad Rizal. Powiedział, że linia chce zmienić zamówienie na inny samolot Boeinga. Ujawnił, że negocjacje z amerykańską firmą już trwają. Linie nie mają zamiaru przesiadać się na Airbusy.

Ari Askhara, prezes Garudy powiedział w piątek Reutersowi, że klienci stracili zaufanie do Boeinga 737 MAX 8. Przewoźnik jak dotąd korzystał tylko z jednego samolotu tego typu.

Garuda to pierwsza linia lotnicza, która publicznie potwierdziła zamiar anulowania zamówienia na Boeinga 737 MAX 8, o którym stało się głośno po dwóch katastrofach maszyn tego typu w okresie pięciu miesięcy. Zginęło w nich łącznie prawie 350 osób. Jeden z samolotów należał do Lion Air, krajowego rywala Garudy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy