Pierwsze porozumienie KSSE ws. budowy mieszkań dla pracowników

  • PAP
opublikowano: 24-09-2019, 18:24
aktualizacja: 24-09-2019, 18:54

Podpisano pierwsze porozumienie zakładające wybudowanie mieszkań dla pracowników jednego z inwestorów w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - podała we wtorek KSSE.

"W lipcu tego roku ogłosiliśmy nabór na partnera do nowego, pilotażowego programu Pracownik+Mieszkanie+, a dziś podpisaliśmy już pierwsze porozumienie o wspólnej jego realizacji z naszym inwestorem, firmą Kronospan SA i gminą Strzelce Opolskie" – poinformował prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek.

Pierwsze mieszkania w ramach programu partnerzy porozumienia wybudują dla nowych pracowników firmy Kronospan, na terenie Strzelec Opolskich. Sygnatariusze mają teraz miesiąc na ustalenie harmonogramu dalszych działań i szczegółowych warunków realizacji inwestycji, w tym określenie jej lokalizacji.

Wiadomo już, że przedsiębiorca przeznaczy na ten cel co najmniej 2,6 mln zł. "Zobowiązaliśmy się, na mocy porozumienia z KSSE i gminą, że w ramach projektu wybudujemy co najmniej 50 mieszkań dla pracowników firmy" – zadeklarowała Joanna Jodłowska z Kronospan.

Sygnatariusze porozumienia opracują również zasady finansowania inwestycji i rekrutacji pracowników do programu oraz korzystania przez nich z wybudowanych mieszkań. W ciągu zadeklarowanych 30 dni KSSE i partnerzy wypracują też warunki zarządzania wybudowanym budynkiem mieszkalnym, z uwzględnieniem zasad programu oraz wkładem finansowym każdej ze stron.

"Ruszyliśmy z programem Pracownik+Mieszkanie+ by wesprzeć inwestorów w pozyskiwaniu najlepszych pracowników i stworzyć warunki dla stabilizacji zatrudnienia w regionie" – przypomniał prezes KSSE. Dodał, że program KSSE dotyczy aktywizacji na rynku pracy m.in. osób posiadających polskie pochodzenie i związanych kulturowo z krajem, ale z powodów historycznych mieszkających dotąd poza jego granicami.

Drugą grupą, która może skorzystać z programu #Pracownik+Mieszkanie+ są osoby decydujące się na przeniesienie swojej aktywności życiowej i zawodowej na obszar działalności KSSE, mieszkający w innych regionach Polski oraz młodzi szukający stabilnego i długotrwałego zatrudnienia.

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa obecny przy podpisaniu porozumienia podkreślił, że resort promuje inicjatywy, które przyczyniają się do poprawy sytuacji na rynku pracy i zapobiegają negatywnym skutkom depopulacji. "Zależy nam na jak najbardziej efektywnym przygotowaniu i wdrożeniu ważnego dla regionu programu Pracownik+Mieszkanie+, stąd wsparcie projektu przez ministra przedsiębiorczości i technologii" - powiedział wiceminister Ociepa.

Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc, podpisując porozumienie zapowiedział wsparcie przez tę gminę realizacji programu. "Pomożemy m.in. wybrać optymalną lokalizację dla planowanej inwestycji mieszkaniowej i udostępnimy ją inwestorom na dogodnych warunkach" – powiedział Tadeusz Goc.

15 lipca 2019 r. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ogłosiła nabór na partnerów do programu Pracownik+Mieszkanie+. Przedsiębiorcy zainteresowani włączeniem się w pilotażowy program KSSE i jego wspólną realizacją mogli zgłaszać listy intencyjne do KSSE do 12 sierpnia 2019 r.

KSSE to lider wśród specjalnych stref ekonomicznych w Polsce pod względem liczby pozyskanych inwestycji i tworzonych miejsc pracy. To dziś blisko 400 firm, które utworzyły już 80 tys. miejsc pracy, inwestując ponad 36 mld zł.

Specjalizująca się w produkcji wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa firma Kronospan wytwarza materiały wykończeniowe, m.in. podłogi, panele, listwy ścienne i sufitowe; dysponuje też linią lakierniczą do nadruku wysokiej rozdzielczości oraz uszlachetniania powierzchni polimerami.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy