Pierwsze wyprzedaże w sklepach z szatami liturgicznymi w Rzymie

PAP
opublikowano: 19-01-2009, 15:49

W najbardziej znanych rzymskich sklepach z  szatami liturgicznymi dla księży, biskupów i kardynałów po raz pierwszy, jednocześnie z wyprzedażami w Wiecznym Mieście, wprowadzono obniżki cen.

O 20 procent taniej można kupić sutanny, mitry i ornaty oraz birety kardynalskie nawet w działającej od dwóch stuleci słynnej pracowni krawieckiej Gammarelli koło Panteonu, szczycącej się tym, że szyje od lat szaty dla kolejnych papieży.

W innych zakładach obniżki sięgają 40 procent.

Podkreśla się, że także ten sektor został zmuszony do wyprzedaży nie tylko przez kryzys, ale również z powodu konkurencji, jaka ostatnio się pojawiła. Sklep z szatami dla duchowieństwa otwarto na terenie Watykanu, a ponieważ znajduje się on na terenie obcego państwa, sprzedawane w nim artykuły mają cenę niższą o 20- procentowy podatek obowiązujący we Włoszech.

"Saldi" nie ma tylko w położonej niedaleko Placu świętego Piotra pracowni krawieckiej Euroclero, którą na początku pontyfikatu wybrał Benedykt XVI jako głównego dostawcę swych szat. Jako kardynał papież ubierał się tam przez wiele lat.

Sylwia Wysocka (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy