Pierwsze zarzuty w aferze FOZZ ulegają przedawnieniu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
30-04-2005, 13:22

Dziś ulegają przedawnieniu pierwsze zarzuty w aferze Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Pod koniec marca Irena Ebbinghaus i Krzysztof Komornicki zostali skazani przez sąd pierwszej instancji odpowiednio na 2,5 roku i 2 lata więzienia.

Dziś ulegają przedawnieniu pierwsze zarzuty w aferze Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Pod koniec marca Irena Ebbinghaus i Krzysztof Komornicki zostali skazani przez sąd pierwszej instancji odpowiednio na 2,5 roku i 2 lata więzienia.

Ale te wyroki najprawdopodobniej już nie zdążą się uprawomocnić. Wszystko wskazuje więc na to, że skazani pozostaną bezkarni. Ich wyroki uprawomocniłyby się tylko w sytuacji, gdyby termin apelacji upływał przed okresem przedawnienia zarzutów, i gdyby Sąd Apelacyjny utrzymał wyroki w mocy.

Irena Ebbinghaus została skazana na 2,5 roku więzienia i 195 tysięcy złotych grzywny, Krzysztof Komornicki na 2 lata i 320 tysięcy złotych grzywny. Byli oskarżeni o przywłaszczenie odpowiednio: 3 milionów marek i 1,5 miliona dolarów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pierwsze zarzuty w aferze FOZZ ulegają przedawnieniu