Pierwszego dnia po uruchomieniu Jelfa sprzedała leki za 1,67 mln zł

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 17-11-2006, 16:24

W piątek, pierwszego dnia po częściowym uruchomieniu produkcji i sprzedaży Jelfa sprzedała lekarstwa za 1,67 mln zł.

W piątek, pierwszego dnia po częściowym uruchomieniu produkcji i sprzedaży Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa SA z Jeleniej Góry sprzedało lekarstwa za 1 mln 670 tys. zł - poinformowała Iga Niewiadomska, p.o.rzecznika prasowego w Jelfie.

W piątek o godz. 6 ruszyła produkcja po czwartkowej decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF) o częściowym wznowieniu produkcji. Nie została uruchomiona ampułkarnia. Do pracy powróciło 260 pracowników. 200 wciąż przebywa na urlopach wypoczynkowych. Wrócą, gdy ruszy ostatnia linia produkcyjna.

Niewiadomska powiedziała PAP, że produkcja ruszyła - zgodnie z decyzją GIF - w czterech działach: maści, tabletek, zapewnienia jakości i kontroli jakości. Kiedy ruszy produkcja ampułek, nie wiadomo. Dodała, że ampułkarnia stanowi jedną piąta produkcji całej fabryki i dzięki temu działowi Jelfa sprzedaje m.in. 86 tys. sztuk corhydronu miesięcznie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uruchomić przynajmniej częściowo produkcję w zakładzie. Mamy nadzieję, że z uruchomieniem ampułkarni też nam szybko pójdzie. Jesteśmy w trakcie rozmów i ustaleń z GIF" - powiedział PAP w piątek dyrektor generalny Jelfy Marek Wójcikowski. Dodał, że wciąż nie traci nadziei, iż ampułkarnię uda się uruchomić jeszcze w tym tygodniu.

9 listopada GIF zdecydował o wstrzymaniu produkcji w Jelfie z powodu wykrytych przez inspektorów farmaceutycznych nieprawidłowości. W Jelfie doszło do zamiany składu dwóch leków. Dotychczas potwierdzono, że w ampułkach jednej z partii corhydronu, zamiast tego leku, znalazł się inny, silny specyfik stosowany do znieczulania podczas operacji.

Do wtorku w Jelfie była prowadzona kontrola GIF. W pięciu cząstkowych raportach inspektorzy wskazali na nieprawidłowości i błędy, jakie mogły doprowadzić do pomyłki. Jelfa nieprawidłowości - jak zapewnia Niewiadomska - usuwała na bieżąco, albo w harmonogramie naprawczym proponowała zmiany i termin ich realizacji. GIF zaakceptował harmonogram działań naprawczych przedstawionych przez Jelfę i pozwolił na częściowe wznowienie produkcji. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pierwszego dnia po uruchomieniu Jelfa sprzedała leki za 1,67 mln zł