Pierwszego dnia ponad milion chętnych do wejścia na Coinbase NFT

opublikowano: 14-10-2021, 09:17

Rynek NFT otwierany przez Coinbase okazał się sukcesem zanim jeszcze ruszył. W pierwszym dniu przyjmowania zapisów na listę oczekujących zapisało się ponad milion osób.

Dwa dni temu informowaliśmy, że największa amerykańska giełda kryptowalut planuje uruchomienie rynku pozwalającego użytkownikom tworzyć, kolekcjonować i handlować NFT. Powiadomiła wówczas, że zainteresowani korzystaniem z Coinbase NFT mogą wpisywać się na listę oczekujących. Odzew okazał się bezprecedensowy. W pierwszym dniu zapisało się ponad milion osób, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg zastrzegając, że nie wiadomo ile z zapisów może okazać się zdublowanych lub jest spamem.

- Zebraliśmy MNÓSTWO zapisów. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wasze zainteresowanie – napisał na Twitterze Sanchan Saxena, wiceszef Coinbase ds. produktów.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

NFT to dobra cyfrowe, których oryginalność oparta jest na technologii blockchain. Ich popularność bardzo wzrosła w tym roku. Wartość transakcji na rynku NFT przekroczyła 10 mld USD w trzecim kwartale, twierdzi firma DappRadar. Z danych Nonfungible wynika natomiast, że dzienna sprzedaż NFT pod koniec sierpnia zbliżała się nawet do 268 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane