Pierwszy laptop ładowany bezprzewodowo

KNS
opublikowano: 30-09-2009, 11:44

Dell właśnie rozpoczął sprzedaż nowej serii laptopów Latitude. Nowy model - „Z” – jest wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne. Ma dysk SSD, dwa procesory i ultra cienką matrycę. Tym jednak, co wyróżnia „zetkę” spośród innych laptopów, jest stacja dokująca umożliwiająca bezprzewodowe ładowanie baterii.

Wystarczy położyć sprzęt na panelu, a baterie zaczną się automatycznie ładować. Producent zapewnia, że czas potrzebny do ładowania baterii jest podobny jak w przypadku tradycyjnej ładowarki.
Nowa technologia wykorzystuje tzw. ładowanie indukcyjne, wykorzystywane m.in. do ładowania  elektrycznych szczoteczek do zębów.

Nowy notebook jest najcieńszym i najlżejszym 16-calowym notebookiem na świecie. Nowatorskim rozwiązaniem jest funkcja Latitude On. Dzięki niej, gdy system znajduje się w spoczynku (bez uruchamiania Windowsa), możemy surfować po sieci, sprawdzać pocztę, przeglądać kalendarz lub korzystać ze spisu kontaktów.

Za nowości trzeba jednak słono zapłacić. W USA Dell Latitude „Z” kosztuje obecnie 1800 USD (po 200-dolarowym rabacie). Niestety, omawiana stacja nie jest w standardzie – jej koszt to dodatkowe 398 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS

Polecane