Pierwszy lot pasażerskiego statku kosmicznego

ŁO, „Discovery News”
opublikowano: 24-03-2010, 17:52

Na pustyni Mojave w Kalifornii przeprowadzono pierwsze testy pasażerskiego statku kosmicznego, który ma  oferować loty w kosmos bogatym amatorom.

VSS Enterprise został zbudowany dla Virgin Galactic, firmy słynnego miliardera Richarda Bransona, któremu marzy się oferowanie lotów w kosmos zwykłym śmiertelnikom. Statek powstał w oparciu o prototyp SpaceShipOne, który był już testowany w 2004 roku.

Nowa maszyna Bransona (pokazano ją w grudniu) jest podobno bezpieczniejsza od prototypu i już prawie gotowa do podróży w kosmos. Zaplanowano jednak szereg lotów testowych w 2011 roku, a z pasażerami na orbitę statek ma się udać dopiero w 2012 roku.

Chętnych nie brakuje. Do Bransona zgłosiło się już ponad 330 osób chcących odbyć taki „cywilny” lot. Za niezapomniane wrażenia trzeba zapłacić 200 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, „Discovery News”

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Pierwszy lot pasażerskiego statku kosmicznego