Pierwszy od 18 miesięcy wzrost cen nieruchomości mieszkaniowych w Chinach

opublikowano: 16-03-2023, 07:24
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wzrost cen nieruchomości mieszkaniowych w Chinach w lutym może być sygnałem, że działania władz mające ożywić osłabiony przez kryzys rynek nieruchomości zaczęły przynosić oczekiwane skutki, informuje Bloomberg.

Ceny nieruchomości mieszkaniowych na rynku pierwotnym w 70 miastach wzrosły w lutym o 0,3 proc., podał chiński urząd statystyczny. Na rynku wtórnym wzrosły o 0,12 proc. przerywając 18-miesięczny okres spadku.

W lutym wzrost ceny nieruchomości mieszkaniowych w ujęciu miesięcznym zanotowano w 55 z 70 największych miast. W styczniu było takich miast 36.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W ujęciu rocznym ceny spadły w lutym o 1,2 proc., najmocniej od siedmiu miesięcy. W styczniu spadały o 1,5 proc.

- Poprawa sytuacji na rynku wciąż jest ograniczona do kilku popularnych miast z silnymi fundamentami gospodarczymi – powiedział Chen Wenjing, dyrektor analiz w China Index Holdings. – Jest zbyt wcześniej aby ogłaszać poprawę sytuacji w całym kraju – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane