Czytasz dzięki

Pierwszy raz ponad 11 tys. zł za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie

opublikowano: 05-05-2020, 11:47

Średnia cena mieszkania w Warszawie w pierwszym kwartale po raz pierwszy przekroczyła w ofertach 11 tys. zł za metr kwadratowy, informuje CBRE.

Przeciętna cena ofertowa mieszkania wyniosła 11,1 tys. zł za metr kwadratowy, poinformowała firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych. Przeciętna cena sprzedanego mieszkania pozostała na poziomie z poprzedniego kwartału i wyniosła 9,8 tys. zł za metr kwadratowy.

Warszawa
Zobacz więcej

Warszawa fot. Marek Wiśniewski

- To sygnał, że niezależnie od ograniczeń związanych z epidemią, już w pierwszych miesiącach 2020 roku skłonność nabywców do akceptacji rosnących cen wyraźnie zmalała - głosi raport CBRE. 

W pierwszym kwartale sprzedano niemal 5,6 tys. nieruchomości, co eksperci CBRE uznali za dobry wynik, choć było ich mniej niż w ostatnim kwartale 2019 r.

- Na rynku widać już jednak reakcję na zapowiadane spowolnienie w gospodarce, która objawia się przede wszystkim mniejszą liczbą mieszkań wprowadzanych do sprzedaży i problemami z uruchamianiem nowych inwestycji – głosi raport CBRE.

Jego autorzy wskazują, że choć popyt na mieszkania utrzymał się na początku 2020 r. na wysokim poziomie, to liczba mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w I kwartale spadła do 3,54 tys., czyli o 40 proc. poniżej przeciętnej w jednym kwartale w poprzednich czterech latach.

- Było to związane z utrudnieniami w uruchomieniu wcześniej zaplanowanych inwestycji oraz z celowym wstrzymaniem tych nowych, ze względu na obawy dotyczące spadku zainteresowania ze strony nabywców. W rezultacie oferta mieszkań dostępnych na warszawskim rynku pierwotnym po raz kolejny zmalała i wyniosła nieco ponad 14,1 tys. - czytamy w raporcie CBRE.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane