Pierwszy smartfon z elastycznym ekranem

ŁO, bbc.com
opublikowano: 04-11-2018, 22:02

Kalifornijska firma Royole Corporation jako pierwsza zaprezentowała smartfon z elastycznym, giętkim ekranem.

Royole Corporation, która specjalizuje się w produkcji elastycznych wyświetlaczy, pokazała smartfon FlexPai podczas premiery zorganizowanej w Pekinie. 

Wyświetl galerię [1/3]

Royole FlexiPai

ARC

Rozłożone urządzenie ma ekran o wymiarach 7,8 cala, ale po złożeniu użytkownik ma do dyspozycji trzy części wyświetlacza - z przodu, z tyłu i na grzbiecie. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w Chinach już w grudniu. Smartfon w podstawowej wersji kosztuje równowartość 1290 USD.  

BBC zauważa, że prezentacja gadżetu Royole zaskoczyła obserwatorów branży, bo powszechnie spodziewano się, że to Samsung lub Huawei będą pierwszymi firmami, które wprowadzą na rynek smartfony z takimi wyświetlaczami.  

Royole buduje swoją pierwszą fabrykę wyświetlaczy OLED. FlexPai raczej nie będzie bestsellerem, ale jest pokazem możliwości firmy, która powstała zaledwie sześć lat temu.  

Carolina Milanesi z firmy konsultingowej Creative Strategies twierdzi, że producent z Kalifornii może ostatecznie stać się celem przejęcia przez jedną z głównych marek smartfonowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu