Pieskow: propozycja Muska rozmowy z Putinem to nieporozumienie

opublikowano: 02-03-2021, 14:04

Kreml uważa, że zaproszenie przez Elona Muska do rozmowy Władimira Putina przez aplikację Clubhouse to zwykłe nieporozumienie biorąc pod uwagę, że miliarder nie kontynuował tematu.

14 lutego Musk zwrócił się z pytaniem po angielsku i rosyjsku przez oficjalne konto Kremla na Twitterze, czy Władimir Putin chciałby porozmawiać z nim przez aplikację Clubhouse. W kolejnym wpisie po rosyjsku zaznaczył, że „byłby to wielki zaszczyt porozmawiać” z prezydentem Rosji.

Dzień później Kreml pozytywnie zareagował na zaproszenie. Podczas konferencji prasowej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow mówił, że propozycja szefa Tesli jest rozważana.

- Generalnie, to oczywiście bardzo interesująca propozycja, ale musimy zrozumieć, co oznacza, co jest proponowane – mówił wówczas przypominając, że prezydent Putin nie korzysta osobiście z mediów społecznościowych i nie ma na nich kont.

Elon Musk, fot. Bloomberg
Elon Musk, fot. Bloomberg

Obecnie Kreml uważa, że nie ma już o czym mówić.

- Ewidentnie doszło do pewnego nieporozumienia – powiedział dziennikarzom we wtorek Pieskow. – Najprawdopodobniej, sprawa jest już zamknięta – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane