Pietras: Punktem odniesienia ws. budżetu UE propozycja luksemburska

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-12-2005, 16:13

Minister ds. europejskich Jarosław Pietras powiedział w środę, że w sprawie budżetu UE na lata 2007-13, "punktem odniesienia dla Polski jest propozycja luksemburska". Odniósł się w ten sposób do nowej propozycji Wielkiej Brytanii dotyczącej unijnego budżetu.

Minister ds. europejskich Jarosław Pietras powiedział w środę, że w sprawie budżetu UE na lata 2007-13, "punktem odniesienia dla Polski jest propozycja luksemburska". Odniósł się w ten sposób do nowej propozycji Wielkiej Brytanii dotyczącej unijnego budżetu.

Jak ocenił, wciąż jest szansa na zawarcie kompromisu ws. budżetu, jeszcze na rozpoczynającym się w czwartek w Brukseli szczycie Rady Europejskiej.

Pietras zastrzegł jednak, że Polska nie może się zdecydować na "zły budżet", tylko z powodu presji czasu.

Według niego, ważne jest, aby "strumień środków płynących do Polski i innych krajów regionu wspierał spójność tego regionu" i działał na rzecz zmniejszenia dysproporcji pomiędzy poszczególnymi krajami UE.

W ocenie Pietrasa, spór o budżet jest sporem o model Unii, dlatego "należy walczyć do samego końca". Jak dodał, jest to walka nie tylko o pieniądze, ale również o zasady kierujące Unią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane