Pietras: z prowizorium budżetowym UE wiąże się wiele ryzyka

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-10-2005, 12:56

Zdaniem ministra ds. europejskich Jarosława Pietrasa dla Polski najlepszym rozwiązaniem jest wieloletni budżet UE na lata 2007-13, bowiem budżety roczne nie gwarantują "pewności" i "przewidywalności" otrzymywania środków na projekty realizowane z unijnych funduszy.

Zdaniem ministra ds. europejskich Jarosława Pietrasa dla Polski najlepszym rozwiązaniem jest wieloletni budżet UE na lata 2007-13, bowiem budżety roczne nie gwarantują "pewności" i "przewidywalności" otrzymywania środków na projekty realizowane z unijnych funduszy.

    "Z prowizorium budżetowym (rocznym budżetem przewidzianym w traktacie UE w sytuacji, kiedy UE nie dysponuje wieloletnim planem budżetowym) wiąże się wiele ryzyk" - powiedział dziennikarzom Jarosław Pietras w Luksemburgu, gdzie uczestniczy w spotkaniu ministrów państw UE.

    Zdaniem Pietrasa negocjowanie budżetu rocznego nie eliminuje sporów, jakie powstały pomiędzy państwa UE w sprawie budżetu na lata 2007-13. "Wchodzenie w dyskusje i negocjacje co roku jest gorsze niż uzgodnienie perspektywy wieloletniej, która daje lepszą przewidywalność" - tłumaczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane