Pietraszkiewicz: Plan zaufania ma zwiększyć płynność

PIN
15-10-2008, 10:54

Polski sektor bankowy jest nadpłynny - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. A ogłoszony wczoraj (wtorek) "pakiet zaufania dla banków" opracowany przez NBP ma jedynie zwiększyć płynność między instytucjami w różnych segmentach.

Oznacza to, że banki znowu zaczną pożyczać sobie nawzajem pieniądze. W ostatnim czasie nie robią tego ze względu na zmniejszony poziom zaufania i trudną sytuację na rynkach międzynarodowych.

Krzysztof Pietraszkiewicz, poranny gość Radia PIN, uważa, że efekty pakietu NBP będą obserwowane w ciągu najbliższego tygodnia. Pytany o zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych przez banki PKO BP i Millenium odpowiedział, że nie jest to żadna nowość. Jego zdaniem, banki wcześniej, w tej czy innej formie, już stosowały takie rozwiązania. m

Materiał przygotowany przez:

Pietraszkiewicz: Plan zaufania ma zwiększyć płynność

Pietraszkiewicz: Plan zaufania ma zwiększyć płynność

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PIN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Pietraszkiewicz: Plan zaufania ma zwiększyć płynność