PIH: sprzedaż detaliczna spadła w skali roku, wzrosła w ujęciu miesięcznym

PAP
19-06-2013, 16:42

Sprzedaż detaliczna w Polsce spadła w maju 2013 roku o ok. 3 proc. rok do roku, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o ok. 2 proc., wynika z szacunków Polskiej Izby Handlu (PIH).

fot. Marek Wiśniewski
Zobacz więcej

fot. Marek Wiśniewski

"Według danych Polskiej Izby Handlu sprzedaż detaliczna w maju 2013 roku wzrosła o 2 proc. w stosunku do kwietnia 2013, natomiast firmy wskazują w obrotach porównanych do poprzedniego roku 3 proc. spadek" - napisano w komunikacie przesłanym PAP.

"Kwiecień był miesiącem poświątecznym, więc obroty w jego w pierwszej dekadzie były niższe, natomiast w maju nastąpiło odbicie po tym okresie" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PIH Waldemar Nowakowski.

Prognoza opiera się na sondażu przeprowadzonym wśród właścicieli handlowych sieci detalicznych FMCG małego, średniego i dużego formatu należących do PIH (z wyłączeniem dyskontów i hipermarketów), stanowiących łącznie ok. 20 proc. rynku. Odpowiedzi pochodzą z dni 17-18 czerwca 2013 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / PIH: sprzedaż detaliczna spadła w skali roku, wzrosła w ujęciu miesięcznym