Piloci Alitalia i personel pokładowy planują strajki przed ZIO-2006

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-01-2006, 20:23

Piloci włoskiej linii lotniczej Alitalia i personel pokładowy planują strajk w przeddzień zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie i w dniu ich inauguracji.

Piloci włoskiej linii lotniczej Alitalia i personel pokładowy planują strajk w przeddzień zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie i w dniu ich inauguracji.

    Personel pokładowy ma zamiar przeprowadzić 24-godzinny strajk w dniu inauguracji ZIO-2006, 10 lutego, a piloci planują czterogodzinny strajk ostrzegawczy dzień wcześniej.

    Rzecznik Komitetu Organizacyjnego Igrzysk w Turynie (TOROC) Giuseppe Gattino powiedział, że sytuacja jest "monitorowana" przypominając, że strajki we Włoszech są często przesuwane w czasie lub odwoływane w ostatniej chwili. Odpowiedzialny za igrzyska w rządzie włoskim Mario Pescante powiedział, że rząd zajmie się tą sprawą.

    Wiele linii lotniczych, w tym Air France, Lufthansa, Air One, Iberia i EasyJet latają do Turynu. Lokalne, turyńskie związki zawodowe podpisały w listopadzie swego rodzaju "zawieszenie broni" strajkowej, które ma zapobiec strajkom przed i w czasie zimowych igrzysk olimpijskich (10-26 lutego 2006). Porozumienie, dotyczące zawieszenia protestów pracowniczych w całym kraju jest wciąż tematem rozmów.

    W październiku Alitalia musiała odwołać 138 lotów wobec czterogodzinnego strajku personelu pokładowego. Strajk 9 lutego 2006 r. ma trwać od godziny 10 do 14.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane