Pimco: Na rynkach wschodzących rodzą się okazje

Wyprzedaż aktywów z krajów rozwijających się sprawiła, że obligacje niektórych krajów zaczynają być atrakcyjne, twierdzi Daniel Ivascyn z towarzystwa Pimco.

Wywołana przez wzrost stóp procentowych Fedu oraz umocnienie dolara wyprzedaż na rynkach wschodzących wpędziła w kryzys Turcję i Argentynę. Obliczany przez JPMorgana wskaźnik notowań walut z tej grupy krajów znalazł się najniżej w historii, a globalne fundusze ETF oparte na obligacjach z rynków wschodzących zakończyły sierpień największą stratą od blisko dwóch lat. Jednak według Daniela Ivascyna, głównego zarządzającego Pimco, wśród obligacji krajów rozwijających się zaczęły już pojawiać się okazje.

- Rynki wschodzące z pewnością mają dużo trudności. Mimo to widzimy pewne niedowartościowanie. Na tych rynkach samozadowolenie inwestorów nie poszło tak daleko jak na większości pozostałych, więc jesteśmy bardziej kupującymi niż sprzedającymi – zauwazaża Daniel Ivascyn w rozmowie z Fnancial Timesem.

Poprawa podejścia do rynków wschodzących nastąpiła nawet pomimo prowadzonego przez Pimco ograniczania ekspozycji portfeli na ryzyko rynkowe. Zdaniem zarządzającego istnieje ryzyko, że problemy Turcji i Argentyny przełożą się na zachowanie innych rynków. Z drugiej strony Fed najprawdopodobniej nie zdecyduje się w przyszłym roku na tyle podwyżek stóp, ilu oczekiwała większość ekonomistów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg


- Nie można wykluczyć, że przecena jeszcze potrwa. Jednak inwestorzy są wynagradzani za podejmowane ryzyko – ocenia Daniel Ivascyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, ft.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy