PIMCO największym przegranym rynku ETF w 2022 roku

opublikowano: 03-01-2023, 19:12
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Pacific Investment Management Co. (PIMCO) to w segmencie funduszy ETF największa ofiara fatalnego dla obligacji 2022 roku, informuje Bloomberg.

Inwestorzy wycofali w ubiegłym roku prawie 3,6 mld USD z ponad 20 funduszy firmowanych przez PIMCO i jego właściciela – Allianz. To rekord w przypadku tej firmy. To także największy exodus wśród amerykańskich ETF w ubiegłym roku, w którym fundusze tego typu zanotowały łączny napływ 580 mld USD.

Bloomberg zwraca uwagę, że choć PIMCO miało pewne sukcesy w ubiegłym roku, jego fundusz zerokuponownych papierów skarbowych USA o długim terminie wykupu przyciągnął ok. 600 mln USD, to nie miało to znaczenia w obliczu wyniku największego ETF. Pimco Enhanced Short Maturity Active ETF (MINT), w przeszłości największy aktywnie zarządzany ETF, który dysponował 8,8 mld USD aktywów, zanotował odpływ rekordowych 4,4 mld USD i to pomimo rekordowego popytu na produkty krótkoterminowe.

- Jest potężna konkurencja i jeśli ludzie używali MINT jako pewnego rodzaju pozycji gotówkowej, to ci inwestorzy prawdopodobnie znaleźli alternatywy jak fundusze rynku pieniężnego – powiedział James Seyffart z Bloomberg Intelligence.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane