PIMCO odradza obligacje Japonii i Wielkiej Brytanii

opublikowano: 20-04-2017, 07:55
aktualizacja: 20-04-2017, 07:57

Pacific Investment Management Co. uważa, że obligacje Japonii i Wielkiej Brytanii są najbardziej przewartościowane. Obligacje USA ocenia „neutralnie”.

- Kiedy popatrzeć na rynek obligacji na świecie, najbardziej przewartościowane są rynki Japonii i Wielkiej Brytanii – powiedział Mark Kiesel, szef inwestycji na globalnym rynku obligacji w PIMCO. – Ryzyko stóp w USA oceniamy neutralnie, niedoważamy je w Japonii, Wielkiej Brytanii i Europie – dodał. 

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, to szkodzi jej niepewność powodowana przez Brexit. Osłabienie funta prowadzi do wzrostu cen, co z kolei może powodować spadek wartości długu, tłumaczy Kiesel.

W przypadku Japonii PIMCO widzi niewielką przestrzeń do wzrostu cen obligacji kiedy bank centralny utrzymuje rentowność obligacji 10-letnich w pobliżu zera.

Kiesel zwrócił uwagę, że rentowności obligacji USA spadły z powodu wzrostu niepewności geopolitycznej, malejącej nadziei na fiskalną stymulację oraz słabszych danych makro. Jego zdaniem, zapowiadana przez Donalda Trumpa reforma podatkowa zostanie „rozwodniona” i będzie mniej znacząca niż oczekiwał rynek. To spowoduje, że tempo wzrostu gospodarczego pozostanie w okolicy 2,0-2,5 proc. 

Wśród preferowanych przez PIMCO rynków są Brazylia i Meksyk, ujawnił Kiesel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / PIMCO odradza obligacje Japonii i Wielkiej Brytanii