Pimco prognozuje rentowność „dziesięciolatek” USA w zakresie 3,0-3,5 proc.

opublikowano: 16-05-2018, 09:21
aktualizacja: 16-05-2018, 09:23

Rentowność obligacji 10-letnich USA będzie mieścić się w przedziale 3,0-3,5 proc. do końca tego roku w związku z podwyżkami stóp procentowych przez Fed, uważa Robert Mead z Pacific Investment Management Co (Pimco).

- Uważamy, że ten cykl podwyżek jest dość zaawansowany. Wiemy też, że sytuacja gospodarki USA jest całkiem dobra i utrzyma się przez długi czas. Uważamy, że w pewnym momencie te wysokie rentowności zaczną być przeszkodą dla wzrostu – powiedział Mead.   

Rentowność obligacji 10-letnich USA przekroczyła 3 proc. i osiągnęła największą wartość od 2011 roku. To reakcja na spekulacje o możliwych czterech podwyżkach stóp w USA w tym roku, a także obawy przyspieszenia inflacji. Wcześniej szef JP Morgan Jamie Dimon oraz fundusz Franklin Templeton sygnalizowali, że rentowność „dziesięciolatek” może dojść do 4 proc.

Mead uważa, że wyższe rentowności to okazja dla inwestorów długoterminowych. Ujemna korelacja między obligacjami i akcjami daje możliwość dywersyfikacji.  „Nic nie jest tanie”, ale rosnące rentowności oznaczają, że inwestorzy mogą stopniowo redukować swoją niedoważoną pozycję na obligacjach, powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu