PiN: Europejska ofensywa kryzysowa

PiN
27-02-2009, 10:13

Premier Donald Tusk rozpoczyna dzisiaj (piątek) serię spotkań z liderami Unii Europejskiej. Rozpoczyna od rozmowy z  niemiecką kanclerz Angelą Merkel.

Spotkanie to, jak mówi Mikołaj Dowgielewicz sekretarz Komitetu Integracji Europejskiej, będzie dotyczyło przygotowania niedzielnego szczytu Unii Europejskiej. Ostatnio czeska prezydencja nie zgodziła się na przyjazd do Brukseli podwójnej delegacji z Polski - prezydenta i premiera. Jednak Lech Kaczyński i Donald Tusk uzgodnili podczas niedawnego szczytu społecznego, że nic złego się nie stanie, jeśli nasz kraj będzie reprezentował tylko szef rządu. Mikołaj Dowgielewicz dodaje, że rozmowa Donalda Tuska z kanclerz Angelą Merkel będzie dotyczyć także przygotowania kilku dyskusji, które nas czekają w najbliższych tygodniach. Mikołaj Dowgielewicz wierzy w to, że Polska i Niemcy wspolnie wystapią przeciw protekcjonizmowi. Z kolei, premier będzie zabiegał również o wspólny plan ratunkowy dla całej Europy, nie tylko dla strefy euro.

PiN: Europejska ofensywa kryzysowaPiN: Europejska ofensywa kryzysowa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PiN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / PiN: Europejska ofensywa kryzysowa