PIN to wielki problem

Paweł Zielewski
19-08-2002, 00:00

Wielkie pieniądze, elastyczne oferty, a tymczasem sen z oczu klientów banków spędzają drobiazgi. Dziś, trochę humorystycznie, o płaceniu kartami i muzyce w infolinii bankowej.

Bankowcy stale ostrzegają, żeby każdy posiadacz kart płatniczych jak źrenicy oka chronił PIN. Nigdzie go nie zapisywał, nikomu nie podawał. Jak jest w rzeczywistości — sami widzimy. Internet jest pełen anegdotek na ten temat.

Miejsce: kasa w hipermarkecie.

Pani podaje Visę Electron BPH PBK, w zamian dostaje od kasjerki PIN-Pad. Widać wielkie zdziwienie w jej oczach. Jednak szybko zdziwienie zostaje opanowane i pani sięga do torebki po kapowniczek. Otwiera go na właściwej stronie — rozkłada przed sobą na taśmie i nie przejmując się ludźmi stojącymi za nią wklepuje PIN. W czasie autoryzacji podaje kasjerce jeszcze VE Millennium z pytaniem „czy przy tej też potrzeba PIN-u?” Kasjerka odpowiada, że tak i że tylko przy kartach wypukłych nie podaje się PIN-u. Pani odbiera rachunki, staje obok kasy i mówi do męża macając kartę „przecież ona jest wypukła.

Wszak w bankach mówią, żeby nie zapisywać PIN-u na kartach.

I opowieść druga:

Stoję sobie w kolejce do bankomatu. Patrzę, a tam pani siłuje się z maszynką „do robienia pieniędzy”. Po jakimś czasie udało jej się wyjąć pieniądze i zaczęła usprawiedliwiać się zniecierpliwionym kolejkowiczom: „Nie pamiętałam dokładnie PIN-u. Myślałam, że to 2266, a to był 6622!”... I poszła.

Określiłem bankomat mianem „maszynki do robienia pieniędzy”, bo przypomniało mi się, jak koleżanka z kontem w GBG udowadniała mi, że w bankomacie drukują się banknoty.

Argumentowała to tym, że jak pieniądze wychodzą, to są takie nowe, nie zgniecione i jeszcze ciepłe. Cieszyński bankomat GBG rozgrzewa się czasem tak, że trudno chwycić kartę po wyjęciu. Banknoty też są ciepłe.

No coż — bywa i tak.

Poważny problem miał też jeden z internautów melomanów:

Czy ktoś wie, jaki tytuł nosi i kto jest wykonawcą piosenki, którą słyszymy przy oczekiwaniu na konsultanta Inteligo?

Wie konsultant banku. To Sugar Ray, piosenka „Spinning Away”. Ona najczęściej się w infolinii Inteligo pojawia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PIN to wielki problem