Pioneer Pekao TFI liczy na wzrost aktywów do 22 mld zł w 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-01-2006, 20:20

Pioneer Pekao TFI planuje zwiększyć w 2006 r. aktywa do 22 mld zł, z 19,2 mld zł w roku ubiegłym. Fundusz szacuje wzrost rynku akcji w tym roku o 10-15 proc., natomiast rynku obligacji o 5-5,5 proc. - poinformowali przedstawiciele towarzystwa na środowej konferencji prasowej.

Pioneer Pekao TFI planuje zwiększyć w 2006 r. aktywa do 22 mld zł, z 19,2 mld zł w roku ubiegłym. Fundusz szacuje wzrost rynku akcji w tym roku o 10-15 proc., natomiast rynku obligacji o 5-5,5 proc. - poinformowali przedstawiciele towarzystwa na środowej konferencji prasowej.

"Miniony rok był dla nas rekordowy zarówno pod względem wielkości aktywów, jak i zysków. Przewidujemy, że w 2006 roku nasze aktywa wzrosną do 22 mld zł" - powiedział prezes Pioneer Pekao TFI Zbigniew Jagiełło.

W ocenie przedstawicieli Pioneer Pekao TFI, zysk netto całego Pioneer Pekao ukształtował się na koniec 2005 roku nieco powyżej 100 mln zł. W minionym roku dynamika wzrostu aktywów netto osiągnęła poziom 48 proc., co oznacza, że do funduszy trafiło łącznie ponad 6,2 mld zł aktywów netto.

"Na pewno zachowamy w tym roku dynamikę dodatnią, nie znaczy to jednak, że tak wysoką jak w 2005 roku. Uważam, że dynamika wzrostu aktywów będzie na poziomie około 20 proc." - powiedział Jagiełło.

Według ekspertów Pioneer Pekao TFI, przypływowi środków sprzyjać będzie możliwość konwersji depozytów na fundusze, ze szczególnym uwzględnieniem depozytów z banku PKO BP. Wzrostom aktywów Pioneer Pekao TFI ma też towarzyszyć dalsze zwiększanie oferty funduszy inwestycyjnych. Ich liczba ma się zwiększyć z posiadanych obecnie 21 do 30 na koniec 2006 roku.

"Linia polska jest już bardzo rozbudowana, dlatego będziemy się raczej skupiać na dywersyfikacji produktów zagranicznych. Obserwujemy teraz duże zapotrzebowanie na fundusze bardziej wysublimowane, na przykład fundusze azjatyckie czy branżowe" - wyjaśnił Jagiełło.

Przedstawiciele funduszu szacują, że w 2006 roku zarówno Pioneer Pekao, jak i cała branża będzie rosnąć w tempie 20 proc. "Spodziewamy się, że do funduszy inwestycyjnych może wpłynąć w wersji bazowej 12 mld zł, a w wersji optymistycznej 20 mld zł. Z tego 4 do 7 mld zł przypadnie na rynek akcji, a 8 do 13 mld zł na rynek obligacji" - powiedział Jagiełło.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pioneer Pekao TFI liczy na wzrost aktywów do 22 mld zł w 2006 r.