Pioneer sugeruje: więcej za Pol - Aquę

Anna Pronińska
18-09-2009, 00:00

Fundusz zastanawia się, czy odpowiedzieć na wezwanie. Hiszpanie przedłużyli zapisy.

Fundusz zastanawia się, czy odpowiedzieć na wezwanie. Hiszpanie przedłużyli zapisy.

Hiszpański koncern budowlany Dragados, który pod koniec lipca tego roku ogłosił wezwanie do sprzedaży 18 mln akcji Pol-Aquy, na cztery dni przed końcem terminu zapisów zdecydował o ich przedłużeniu do 16 października. Cena w wezwaniu wynosi 27 zł za sztukę. Hiszpanie zamierzają przejąć 65,53 proc. akcji.

— Według naszej oceny spółki i rynku, cena z wezwania Dragadosa nie odzwierciedla rzeczywistej wartości Pol-Aquy. Według nas, firma jest warta więcej. Cieszymy się z wydłużenia okresu zapisów, bo to da nam czas na pełniejszą analizę oferty. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy po tej cenie odpowiemy na wezwanie — mówi Ryszard Trepczyński, wiceprezes Pioneer Pekao Investment Management, posiadającego ponad 10 proc. akcji giełdowej Pol-Aquy.

Pozostałe fundusze, które ujawniły się w akcjonariacie Pol-Aquy, czyli Aviva OFE oraz ING OFE, odmówiły komentarza. Informacji nie chce udzielać również Dragados.

Marek Stefański, główny akcjonariusz Pol-Aquy, i jego podmioty zależne jeszcze w lipcu poinformowali, że sprzedadzą w wezwaniu 47,34 proc. akcji spółki. Jednocześnie były prezes zobowiązał się, że nie będzie odpowiadał na ewentualne inne wezwania na akcje firmy.

— Przedłużenie terminu sugeruje, że inni akcjonariusze nie kwapili się do sprzedawania akcji. To dobry czas na kupowanie aktywów firm, ale jest mało inwestorów, którzy mają pieniądze na przejęcia — mówi Tomasz Krukowski z Deutsche Banku.

Podobnie uważa analityk DM IDMSA.

— Wygląda na to, że nie było wielkiego zainteresowania odpowiedzią w wezwaniu Dragadosa. Dla funduszy proponowana cena jest za niska, choć była wyższa niż cena rynkowa w dniu wezwania. Nasza wycena dla spółki to 21 zł — mówi Adrian Kyrcz.

Na wczorajszej sesji za akcje firmy płacono 26,19 zł.

Przed ogłoszeniem wezwania Dragados miał 0,47 proc. akcji Pol-Aquy. Zapisy w wezwaniu rozpoczęły się 19 sierpnia.

Anna Pronińska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pioneer sugeruje: więcej za Pol - Aquę