Pionierski pomysł MacroSoftu

Monika Niewinowska
opublikowano: 19-01-2004, 00:00

Od dzisiaj przedsiębiorcy korzystający z usług MacroSoftu nie muszą wykładać własnych środków na pokrycie kosztów projektu.

Dotacje unijne przyznawane są w formie refundacji. Wielu przedsiębiorców odstrasza to od ubiegania się o pomoc unijną. Od dawna mówiło się, że rozwiązaniem tego problemu może być finansowanie pomostowe, czyli tani kredyt udzielany pod umowę dotacji.

Będą naśladowcy

— Wielu klientów pytało, czy jako wykonawca dotowanych usług nie możemy wziąć na siebie ciężaru finansowego wynikającego ze specyfiki refundacji. Na to nie mogliśmy sobie pozwolić. Poszukaliśmy jednak kompromisowego rozwiązania — zgłosiliśmy się z propozycją współpracy do banku — mówi Sławomir Kosz, prezes MacroSoftu.

Programy pomocowe Unii Europejskiej są dobrze znane bankom obsługującym małe i średnie przedsiębiorstwa. Do tej pory uczestniczyły one jednak wyłącznie w Funduszu Dotacji Inwestycyjnych. Tymczasem większość programów kierowanych do przedsiębiorców dotyczy doradztwa. Maksymalne kwoty dofinansowania nie przekraczają tam 10 tys. EUR (48 tys. zł). Większości banków nie opłaca się udzielać kredytów na tak małe kwoty.

— Mamy bardzo dobre doświadczenia z Funduszem Dotacji Inwestycyjnych. We wszystkich większych oddziałach naszego banku pracują doradcy ds. programów pomocowych. Zdajemy sobie jednak sprawę, że przedsiębiorcy oczekują naszego udziału również w innych programach pomocowych. Dlatego przystaliśmy na propozycję MacroSoftu. Mam przeczucie, że ten produkt zrobi furorę i już wkrótce znajdzie wielu naśladowców — podkreśla Justyn Konieczny, członek zarządu Banku Zachodniego WBK.

Tani kredyt

Justyn Konieczny zapewnia, że kredyt będzie bardzo korzystnie oprocentowany. Pozwala na to niski stopień ryzyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Pionierski pomysł MacroSoftu