Czytasz dzięki

Pionierzy specjalnego programu już w Tajlandii

  • DI
opublikowano: 21-10-2020, 22:00

39 osób przyleciało do Bangkoku z Szanghaju — poinformowały władze portu lotniczego Suvarnabhumi w Tajlandii.

To pierwsi zagraniczni turyści od kwietnia, kiedy zakazano lotów komercyjnych w związku z epidemią koronawirusa. Przybyli jako pionierzy programu specjalnej wizy turystycznej, opracowanego przez władze Tajlandii w celu ożywienia sparaliżowanej turystyki. Turyści przybywający do Tajlandii, którzy zobowiązują się do pobytu przez co najmniej 30 dni, otrzymują specjalne 90-dniowe wizy, które mogą być dwukrotnie przedłużane. Po przybyciu muszą dwa tygodnie przebywać na kwarantannie w hotelu lub szpitalu, a także trzy razy uzyskać negatywny wynik testów na obecność koronawirusa. Dopiero wtedy będą mogli swobodnie się poruszać.

Tajlandia
Tajlandia
Fot. Adobe Stock

W komunikacie prasowym lotnisko informowało, że jest gotowe na przylot turystów, przeprowadzenie testów, podanie wyników w 90 minut oraz trzykrotne mierzenie temperatury. Z turystami nie wolno spotykać się przedstawicielom mediów. Jeszcze w tym miesiącu co najmniej dwie grupy z Chin mają przylecieć do Tajlandii, a ministerstwo turystyki liczy na około 400 zagranicznych gości na początku listopada. Rząd spodziewa w tym roku zaledwie 6,7 mln zagranicznych turystów, po rekordowych 39,8 mln w 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane