Pionki Meble: Kontra jest przeciw

Adam Brzozowski
opublikowano: 26-08-2003, 00:00

Pionki. Związkowcy z Solidarności i Solidarności ’80 podpisali z likwidatorem Fabryki Płyt Klejonych (FPK) oraz Fabryki Mebli Stylizowanych (FMS) w Pionkach, należących do spółki Pionki Meble, porozumienie kończące negocjacje w sprawie zwolnień pracowników. Trzeci z działających w zakładach związków — Kontra — nie zgodził się na zawarcie porozumienia.

Według Dariusza Dolegi, przewodniczącego Kontry, większość warunków przyjętych w dokumencie, pokrywa się z postulatami związkowców, z wyjątkiem zasad doboru zwalnianych osób.

— Tą kwestię likwidator uznał za nie podlegającą negocjacjom. Natomiast naszym zdaniem, powinno się zabezpieczyć los osób najgorzej sytuowanych — mówi Dariusz Dolega.

Dodaje, że Kontra nie zgadza się na likwidację fabryk. Według związku, zakłady są w stanie przynosić dochody, a ich likwidacja może być pretekstem do ponownego zatrudnienia pracowników na nowych warunkach. W fabrykach zatrudnionych jest 447 osób. Zwolnienia rozpoczęły się w sierpniu i potrwają do końca roku. Spółka Pionki Meble jest własnością niemieckiego koncernu Steinhoff.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pionki Meble: Kontra jest przeciw